Čo ponúkame našim klientom, to ponúkame aj našim deťom.

Ponúkame náš med z jednotlivých včelárskych stanovísk roztrúsených okolo Trenčína od zakladajúceho člena včelára Tomáš Hanulíka , reg. číslo chovateľa 23558. Stanoviská má rozmiestnené v blízkosti lesov a lúk, ale aj v meste Trenčín. Zatiaľ produkujeme zmiešané kvetové medy, snažíme sa vytáčať medy samostatne z jednotlivých stanovísk.

Med neupravujeme, nič do neho nepridávame, ani s neho nič neuberáme. Včely si ho spravili tak, aby bol najlepší taký ako je. Snažíme sa, aby mal nižšiu vlhkosť pod 17 %, aby zostal dlhodobo stabilný.

Med zásadne tepelne nespracujeme, pretože esenciálne a zdraviu prospešné zložky medu sú veľmi citlivé na tepelnú degradáciu ( nad 40 "C sa rozkladajú). Med hneď po stočení, filtrovaní a čírení  dávame do spotrebiteľských balení. Med nechávame prirodzene kryštalizovať.

Med ponúkame v spotrebiteľských baleniach 720 ml a 370 ml, teda približne 0,95 Kg a 0,33 kg. Cena 7,9 Eur  veľké balenie, 4 Eur malé balenie. Sezónne a medovicové medy naceňujeme samostatne.

Pre objednanie pošlite sms na 0905 791352 , napíšte email hanulik@gmail.com, alebo vyplňte objednávkový formulár.  Medy predávame aj v lokálnych obchodíkoch v Trenčíne, Novej Dubnici, Ilave Púchove, Novom meste nad Váhom, v Bánovciach nad Bebravou a v Bratislave.

Jarný med kvetový 

Jarný med z lúk, ovocných sadov a mestských parkov a záhrad. V jarmom mede je viacej peľu, prevažujú lúčne kvety a kvety ovocných stromov. Vzhľadom na vyšší obsah glukózy med rýchlejšie tuhne, to ale stabilizuje jeho zloženie s minerálmi a aktívnymi biologickými látkami, ktoré sú zdraviu prospešné. 


Med kvetový letný 

Med kvetový letný  získaný z jednotlivých stanovísk  rozmiestnených v blízkosti lesov a lúk v Trenčianskom okrese, ale aj v meste Trenčín. Zatiaľ produkujeme zmiešané kvetové medy ale snažíme sa vytáčať medy samostatne z jednotlivých stanovísk.  Každé z nich poskytuje chuťovo odlišný med, pretože kvitnúce rastliny sú na každom stanovisku čiastočné odlišné. 

Med kvetový letný + slnečnicový 

Hoci v roku 2021 bola slabšia medová sezóna, podaril sa nám vytočiť aj kvetový med s veľkým podielom slnečnicového medu. Ten sme si dali zo zvedavosti  otestovať na antibakteriálnu aktivitu na Slovenskej akadémií vied a výsledok nás milo prekvapil.

Získal ocenenie Gold, ako med s najvyšším antibakteriálnym potenciálom. Práve táto vlastnosť medu sa nedá umelo získať a falšované medy či tepelne degradované medy v obchodnej sieti majú veľmi nízku antibakteriálnu aktivitu. 


Okrem medu vám vieme ponúknuť ďalší zázrak prírody - panenský včelí vosk pre domácu kozmetiku.

Je to univerzálne použiteľná surovina, ktorá sa môže používať na "home made" masti, krémy na ochranu pred chladom, masky na vlasy, balzamy a lesky na pery, depilačný vosk.

Včelí vosk je optimálny pre starostlivosť o suchú, ľahko podráždenú pokožku, ktorá nemá dostatočný ochranný plášť. Pomáha obnoviť prirodzené lipidy v hornej vrstve pokožky a pomáha pokožke obnoviť jej prirodzenú ochrannú funkciu. Cena 5 Eur / 100 g.


Pre inšpiráciu doporučujem knihu "Včelí vosk" plnú dobrých nápadov ..aj na kozmetiku bez zbytočnej chémie... https://www.martinus.sk/?uItem=300537

medovicový med Komunitné včelárstve Bee space

Medovicový med

Med s veľkým podielom medovicového medu z lesov v okrese Trenčín. Je výrazne tmavšej farby, chuťovo je jemný. Ide o sezónny med, ktorého zber je závislí od prírodných podmienok, je preto zriedkavejší. Balenie v 370 g, cena 5,5 Eur.

V porovnaní s kvetovými medmi medovicový med obsahujú viac fruktózy a dextrínov, ale hlavne väčšie množstvo minerálnych látok a stopových prvkov. 

Medovicový med sa vytvára pri premnožení vošiek prevažne na listnatých a zmiešaných porastoch.

Medovicový med je tmavšej farby, ktorú spôsobujú rastlinné farbivá v miazge drevín, ktoré na vzduchu menia farbu.

Vosková sovička z nášho vyčisteného panenského vosku získaného z odviečkovancov (vosk s propolisom a medom získaný pri odviečkovaní plástov pre vytáčaním). Jedná sa o najčistejší vosk doplneným propolisom a medom, krásne vonia a je výborný pre kozmetik.. napr. balzamy na pery.

Váha cca 15 g, vystačí na cca  5 ks. tyčinkových balzamov. Cena 1 Eur.

Ponúkame včely - včelie oddelky na rámikových mierach B , Optimal, Langstroth 2/3. 5 rámikové vitálne oddelky s mladými rozkladenými matkami.

Preliečené organickou kyselinou mliečnou. Odber od 1/2 mája do konca júna 2021 podľa počasia.
Cena pre oddelky: B rámiková miera 72 Eur, optimal a langstroth 67 Eur. 

Možná doprava a zaškolenie v okolí Trenčína. Potrebná objednávka dopredu pre seriózne vybavenie. Pre bližšie info kludne volajte 0905 791 352.

Pre objednanie stačí zavolať vyplniť objednávkový formulár,  alebo poslať SMS na 0905 791 352 , alebo na email hanulik@gmail.com .